W niedzielę (14.10) na dziedzińcu Centrum idei „Ku Demokracji” odbędzie się koncert fortepianowy „POLSKA CHOPINA”. Przed publicznością zagra pianista Jan Przepałkowski.
W piątek (12.10) w Ośrodku Działań Artystycznych ukażą się dwie wystawy: „Akty” Piotra Zielonki oraz wystawa przygotowana przez Wydział Rzeźby i Działań Przestrzennych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, pt. „Niech żyje nam”.
„Polska Niepodległa”  to tytuł koncertu, który odbędzie się w piątek (12.10) na dziedzińcu Centrum idei „Ku Demokracji”. Przed publicznością wystąpi chór Coro Desico.
 
Adrian i Wiktor, uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 odkryli nowy typ worteksu. Za swoje odkrycie otrzymali Nagrodę Specjalną na Ogólnopolskim Festiwalu „Nauki Przyrodnicze na Scenie”.
Tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Tańca w Pabianicach to udane występy nie tylko solistek, ale także zespołów taneczno-akrobatycznych piotrkowskiego Klubu Kultury „Jaskółczyn”.
W miniony piątek (5.10) Klub Seniora działający przy Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury odwiedzili goście z zagranicy. Seniorzy z Austrii, Francji i Łotwy przybyli do Piotrkowa w ramach projektu SINDI.
05-10-2018

Wystawy w Centrum

Od niedzieli (7.10) w Centrum idei „Ku Demokracji” ukażą się dwie wystawy: fotograficzna Aleksandry Fidziańskiej „Ulica, której już nie ma” oraz uczestników 27. Pleneru Malarskiego Nauczycieli – Spała 2018.
W czwartek (4.10) w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 odbyła się 18. edycja Turnieju Gier i Zabaw dla Dzieci i Młodzieży Najmniej Sprawnej.
Od soboty (6.10) rusza jesienno –zimowy cykl koncertów Old Town Jazz 2018. Jako pierwszy na deskach Skyy Pub wystąpi zespół Paweł Palcowski Quintet.
"patRIOTki" to niezwykły projekt Anki Leśniak, na który składają się portrety reprezentujące polskie bojowniczki z początku XX wieku oraz obiekty – suknie skrywające broń. Wernisaż odbędzie się w piątek (5.10) w Ośrodku Działań Artystycznych Miejskiego Ośrodka Kultury.