Dzisiaj: Wtorek 26 maja 2020

Uczennica III LO najlepsza w Kostromie

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 7 =
zdjęcie
Bardzo dużym sukcesem zakończył się udział Martyny Nowak w międzynarodowym konkursie na projekt twórczy „Nowe Spojrzenie”, który został zorganizowany przez Ministerstwo Edukacji Federacji Rosyjskiej w mieście partnerskim Piotrkowa Trybunalskiego - Kostromie.
Pierwszy etap konkursu polegał na wyłonieniu finalistów, autorów najlepszych prac, które nadesłano z całej Rosji oraz z Serbii i Polski.
Po eliminacjach komisja konkursowa skierowała do autorów najlepszych prac zaproszenie do udziału w finale, który odbywał się w Kostromie.

Po zaprezentowaniu swojej pracy w finale konkursu uczennica otrzymała dyplom I stopnia, co jest równoważne z zajęciem I miejsca.
Projekt, który tak wysoko oceniła komisja konkursowa, dotyczy założenia w III LO koła uczniowskiego „Polska-Wschód”, które zamierza ściśle współpracować z Rosją, a w szczególności z młodzieżą z miasta partnerskiego.
Przedstawicielki naszego miasta zostały przyjęte przez Pana Mera miasta Kostromy, który podkreślił pełne wsparcie władz miasta dla projektu współpracy szkół. Dany projekt jest w chwili obecnej opracowywany w szczegółach przez uczniów obu zaprzyjaźnionych miast.

Należy podkreślić, że sukces Martyny Nowak nie jest pierwszym, jakim mogą się poszczycić uczniowie III Liceum. W ubiegłych latach pierwsze miejsce we wspomnianym ogólnorosyjskim konkursie zajął Radosław Szwedowski, a Martyna Motylska otrzymała wyróżnienie.
Wszyscy wspomniani laureaci pracowali pod kierunkiem pani Joanny Harazińskiej.
 
← powrót