Wprowadzenie przez piotrkowski samorząd nocnego ograniczenia sprzedaży alkoholu po raz kolejny spotkało się z pozytywnym odzewem w mediach ogólnopolskich. Zachęcamy do lektury dzisiejszego (16.08) wydania „Naszego Dziennika”.
Przebudowa skrzyżowania z pętlą autobusową na ulicy Jeziornej dobiega końca. Na osiedlu Wierzeje nie tylko przybył kolejny fragment gładkiej drogi, ale przede wszystkim jest bezpieczniej.
Dziś, 15 sierpnia w całej Polsce obchodzimy Święto Wojska Polskiego oraz 98. rocznicę „Cudu nad Wisłą”. W Piotrkowie także uczciliśmy pamięć o bohaterach wojny polsko-bolszewickiej.
Jedną z aktywnych atrakcji na półkoloniach w Środowiskowej Świetlicy Socjoterapeutycznej „Bartek” były m.in. zajęcia z nauki gry w tenisa, które zakończył międzyświetlicowy turniej. W poniedziałek (13.08) podsumowano rozgrywki i nagrodzono najlepszych.
31 sierpnia br. mija termin złożenia (w celu weryfikacyjnym) ponownego wniosku o zawarcie umowy najmu z miastem na lokal mieszkalny lub socjalny.
We wtorkowe (14.08) przedpołudnie na piotrkowskich ulicach prowadzona była wspólna akcja Policji, Straży Miejskiej oraz Urzędu Miasta pod nazwą „Bezpieczny pieszy, bezpieczny rowerzysta”.
W środę, 15 sierpnia w całej Polsce obchodzimy Święto Wojska Polskiego ustanowione w rocznicę Bitwy Warszawskiej. W 98. rocznicę „Cudu nad Wisłą” upamiętnimy w Piotrkowie Trybunalskim pamięć poległych bohaterów.
Już w najbliższą niedzielę (19.08) Rynek Trybunalski zamieni się w świat zabawy i fantazji – wszystko za sprawą Bubble Day, czyli Dnia Baniek Mydlanych.
Na mapie Piotrkowa przybył następny nowoczesny i bezpieczny obiekt sportowy. Zakończono budowę wielofunkcyjnego boiska przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1.
Z początkiem sierpnia serbską Žagubicę dotknęła powódź. Burmistrz naszego partnerskiego miasta zwraca się z apelem o udzielenie pomocy.