Poznaj historię piotrkowskich bohaterów i zdobądź cenne nagrody. 8 czerwca odbędzie się czwarta edycja gry miejskiej „Adiutanci Generała” organizowanej przez Centrum Informacji Turystycznej.
„O medykach w dawnej Polsce” to tytuł kolejnego wykładu w ramach „Grodzkich spotkań z historią”. Wykład odbędzie się w czwartek (24.05) w Muzeum Marcepanów.
W sobotę (19.05) Centrum Informacji Turystycznej organizuje kolejny spacer tematyczny. Tym razem uczestnicy odwiedzą dawną dzielnicę żydowską w Piotrkowie Trybunalskim.
65 uczestników wzięło udział w rowerowej grze miejskiej „Nocny Kulturowej 2018” zorganizowanej przez Piotrkowską Grupę Rowerową oraz Centrum Informacji Turystycznej. Zabawa odbyła się w minioną sobotę (12.05) w ramach III Nocy Traktu Wielu Kultur.
Wygraną Mazovii Tomaszów zakończył się Międzynarodowy Turniej Piłkarski, który rozegrano w miniony weekend (11-12.05) na stadionie PKS „Polonia”. Sportowym emocjom towarzyszyły dodatkowe atrakcje.
Za nami pierwszy dzień Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej. Dziś (11.05) na murawie stadionu PKS „Polonia” rozegrał się turniej drużyn z piotrkowskich szkół. 
Już w dziś (11.05) startuje trzecia Noc Traktu Wielu Kultur. Tegoroczna odsłona poświęcona będzie pamięci Ireny Sendler.
Podziel się swoją ulubioną trasą, którą przemierzasz swoim jednośladem i wygraj nawet tysiąc złotych w konkursie dla mieszkańców województwa łódzkiego pn. "Twoja ulubiona trasa rowerowa w województwie łódzkim”.
11 i 12 maja na stadionie PKS „Polonia” odbędzie się druga edycja Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej. Na przybyłych będzie czekało wiele atrakcji, w tym festyn z udziałem grup rekonstrukcyjnych.
Już po raz trzynasty odbył się w naszym mieście Integracyjny Indywidualny Turniej w Boccię. Zawody odbyły się we wtorek (8.05) w hali „Relax”.