Dzisiaj: Środa 03 czerwca 2020

Nie/Oczywiste spojrzenie w ODA

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 3 =
zdjęcie
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wystawę prac studentów kierunku fotografia PWSFTviT w Łodzi. Wernisaż odbędzie się dziś (12.04) o godz. 19:00 w galerii przy ul. Dąbrowskiego.
W chwili powstania w 1839 roku, fotografia napawała wszystkich nadzieją, iż oto mamy narzędzie do wiernego rejestrowania rzeczywistości w obrazach bez zakłamań, przeinaczeń, interpretacji.
Ta nadzieja szybko stała się dość płonną. Najszybciej rozwijająca się tak technologicznie i artystycznie jak do tej pory metoda obrazowania pokazała, że może kłamać, manipulować, przeinaczać, kreować i w dowolny sposób przedstawiać świat i ludzi.
 
Wystawa prac studentów Kierunku Fotografia PWSFTviT w Łodzi jest takim zmaganiem się z dylematem prawdy, fikcji, wyobraźni, możliwości ciągle rozwijającej się technologii w obszarze zapisu obrazu. Wcześniej chemicznego, ale z ogromnymi możliwościami wpływania na obraz, jak i współcześnie techniką cyfrową z przebogatą paletą wpływania na ostateczny wygląd zdjęcia. Wręcz dowolnego „rejestrowania” nieistniejącego otoczenia człowieka.
Pokazywane prace są zbiorem dość subiektywnym (bo tylko takim może to być) dorobku studentów przez ostatnie 25 lat istnienia Kierunku Fotografii będącej częścią Wydziału Operatorskiego i Realizacji Telewizyjnej PWSFTviT.
 
Wystawę będzie można oglądać do 6 maja.
Kuratorem i autorem jednej pracy na wystawie jest Tomasz Komorowski, a uczestnicy wystawy to: Kasia Bielska, Jaga Bieńkova, Justyna Chrobot, Maria Cieślak, Magdalena Franczuk, Aleksandra Gach, Adrian Gachewicz, Paweł Giza, Agata Grzybowska, Artur Gutowski, Marlena Jabłońska, Adrian Jaszczak, Irenka Kalicka, Julia Klewaniec, Filip Klimaszewski, Agnieszka Kossowska, Sylwia Krężel, Monika Kryszczyńska, Izabela Maciejewska, Igor Oleś, Agata Opalińska, Sonia Orlewicz, Anna Orłowska, Marcela Paniak, Tomasz Pastyrczyk, Igor Pisuk, Kamila Solarz, Kasia M. Sosnowska, Agnieszka Stachura (Wąsik), Dawid Szablewski, Filip Szkopiński, Karolina Wojtas, Mateusz Woś, Agnieszka Wrześniak, Aleksandra Zaborowska, Krzysztof Żabski.
← powrót